Haber

CHP’Lİ ÖZEL’DEN TÜRK-İŞ’E ‘MÜZAKERE TEKNİĞİ’ ELEŞTİRİ

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, “Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (Türk-İş) talebi belirlemek yerine ‘açlığın sonuna kadar kırmızı çizgiyi çekmek’ gibi yeni bir müzakere tekniğini benimsemesine şaşırdık. asgari ücret müzakerelerindeki duruşuyla ilgili olarak müzakere ediyor.

CHP’li Özgür Özel, Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri (Tez-Koop-İş) Sendikası’nın Ankara’da düzenlenen 12. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. CHP’li Özel, Türk-İş’in asgari ücret zammı için pazarlıkların açlık sınırı üzerinden başlayacağı açıklamasına atıfta bulunarak, ‘Açlığın sınırına kırmızı çizgi çekmek’ gibi yeni bir müzakere tekniğini belirlemesine şaşırdık. talep etmek ve müzakere etmek. Bu iş müzakere etmemeyi, üyeye rıza göstermeyi, açlık sınırının 1000 lira üzerine çıkmasını sağlayacak bir şeye evrilirse tarihi bir hata olur. Türk-İş’in genel beklentiyi karşılayacak, hatta aşacak bir rakama imza atması gerektiğini, açlık sınırını kırmızı çizgi yaparak, beklentiyi sonun biraz üzerine çıkarmak için bir manevi sıkıntıyı çok tehlikeli olarak gördüğümüzü belirtmiştik. açlığın, Türk-İş’in bu süreçteki mücadelesinin ve atacağı ya da atmayacağı imzanın. Dikkatle takip edeceğiz dedi.

CHP’li Özel, geçen yılın ilk 6 ayında verilmeyen taban fiyatın da dahil olduğu 10 bin 128 lirayı, bu yılın ikinci yarısından bugüne kadarki enflasyonu, yılsonu enflasyon beklentisini, yüzde 24’ünü değerlendirdiklerini söyledi. Son çeyrek büyüme hızı olarak ‘olması gereken’ ve minimum fiyat. önerdiklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu