Haber

ESENYURT’ta Baltalı Damat Terörü

ESENYURT’ta Aşkın Y., dayaktan kurtulan eşinin peşine düşerek baba evine sığındı.

Arkadaşlarıyla eve gelen Aşkın Y., kayınpederinin minibüsünü baltayla parçaladı. Saldırı güvenlik kamerasına kaydedilirken, aile yardım istedi. Olay, geçtiğimiz Cuma günü sabah saatlerinde Namık Kemal Mahallesi’nde meydana geldi. Tezlere göre Aşkın Y., Karpuz ailesi kızları Semra Karpuz’u Düzce’de hasta ziyareti sırasında kaçırdı. İkili bir ay sonra dünyaevine girdi. 4 ay sonra Semra Y. darp edildiğini ve Aşkın Y.’den boşanmak istediğini belirterek, Karpuz ailesi kızlarını da alarak Esenyurt’taki evlerine döndü. Geçen Cuma sabahı Aşkın Y. ve arkadaşları, Karpuz ailesinin evinin önüne gelerek park halindeki minibüse baltayla saldırdı. Minibüsü parçalayan saldırganlar hızla kaçtı. Aile polise giderek şikayetçi oldu.

“Kızımı elimden aldılar, kızımı kaçırdılar”

Baba Hakkı Karpuz, “Damadımın abisi Düzce’de ağır hastaydı, ‘gel ziyarete’ dediler biz de kalkıp gittik. ‘Git polis ne yapacaksa’ dedi. Karakola gittiğimde ‘Kız 28 yaşında, müdahale edemeyiz’ dediler. 4 ay geçti onlara gittik.Eşim Düzce’de rahatsızlandı bizde astım hastası diye hastaneye götürdük.Kızımızı da orada gördüm.Yüzü kıpkırmızıydı.Dudağı şişmişti.Tesadüfen tanıştık. Bana ‘Son bir aydır dayak yiyorum, göstermiyorlar, bilmediğim yerlere götürüp dövüyorlar’ dedi. Savcılığa gidip boşanma davası açacağım dedi 1 saat görüştüler anlaşamadılar gece 04.30 kızımı alıp istanbula geldim kırdılar sürekli tehdit ediyorlar dedi.

“SÜREKLİ TEHDİTLER ALIYORUZ” Müslüm Karpuz abi, “Evinizi yıktık, arabanızı yıktık, bu akşam geleceğiz, yine yapacağız” dedi. Sürekli tehditler alıyoruz. Maddi durumumuz müsait değil, iş yapamıyoruz. Arkandayız” dedi.

MİNİBÜS KAMERAYA BALTA İLE SALDIRILDI

Ortada damat Aşkın Y. ve arkadaşlarının aileye ait minibüse saldırıp baltayla parçaladığı anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde iki kişinin minibüse baltayla saldırdığı, camları kırdığı ve daha sonra kaçtığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu