Haber

Eski HDP’li liderler Kobani Davasında konuştu: ‘Bizi yargılıyorsunuz, suç sizde’

Aralarında eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 108 sanığın yargılandığı Kobani Davası bugün görülen duruşmayla devam etti. Duruşmada konuşan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eski Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel, “İnsanları ve kadınları diri diri yakan bu barbar çeteye direnen halkla dayanışmamız nedeniyle yargılanıyorsunuz. Bu sizin ayıbınızdır. İnsanlıktır” dedi. Soykırımı kıskanan bir halkı korumak görevidir.” .

Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Kobani Davası’nın duruşması bugün Sincan Cezaevi Yerleşkesi’ndeki mahkeme salonunda görüldü. Duruşmaya Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Eş Sözcüsü İbrahim Akın da katıldı.

Duruşmada konuşan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eski Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel, şunları söyledi:

“İnsanları ve kadınları diri diri yakan bu barbar çeteye karşı direnen halkla dayanışma içinde olduğumuz için bizi yargılıyorsunuz. Bu sizin kabahatiniz. Soykırımı kıskanan bir halkı korumak insanlık görevidir. görev verildi cezalandırıp kurtulmak istiyorsunuz burada hüküm vermiyorsunuz işin aslı siz öğrenmeye çalışmıyorsunuz mahkemeniz sadece bu davaya bakıyor siz ne yapıyorsunuz ne yapmaya çalışıyorsunuz Kürtlerin dostu olan Kürtleri suçlayın.

“KEŞKE BU GÖRÜŞE DÖNÜŞ YAPACAKSINIZ. ÇÜNKÜ SİYAH”

Erdoğan meydanda bize nişan alıyor ve toplum bizi idam edilmesi gereken insanlar olarak görüyor. Keşke bu açıklamayı geri verseydin. Çünkü bu bir utançtır. Kanıt yok. Tam bir saçmalık. Bir yargıya varmıyorsun. Size verilen görevi yerine getirmek istiyorsunuz. Bunda bize katılmak istiyorsun. Boyumuzu uzatmamızı istiyorsunuz. Ama biz kurbanlık koyun değiliz.

Duruşmaya Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “HDP’lilerin dini değerlerinin baltalandığı” gerekçesiyle katılma talebinde bulunduğu belirtildi.

Duruşmada tutuksuz yargılanan Emine Ayna’nın avukatı Mehmet Emin Aktar, müvekkili hakkında iddianamede yer almayan birçok konunun mütalaada yer aldığını ve bunları inceleme fırsatı bulamadığını ifade etti. sorunlar ve istenen süre. Avukatların talebi üzerine mahkeme, rastgele bir karar vermeden duruşmanın yarına ertelenmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu